בונסאי ודמוי בונסאי

פרוש המילה בונסאי הוא "גננות על מגש". בונסאי הוא אומנות יפנית עתיקה (שמקורה דווקא בסין), השואבת את השראתה מנופי הטבע ביפן: הרים גבוהים, יערות ירוקי עד, עצים בנקיקי הסלעים.

 

"יצירתו של עץ בונסאי הוא תהליך רב שנים. על אומן בונסאי לשלוט בכל המרכיבים התיאורטיים והמעשיים של אמנות הבונסאי. אבל לא די בכל אלה. אמן בונסאי חייב את הדבר הנוסף, את הזיק האמנותי, את הכישרון הטבעי על מנת להיות מסוגל לקחת את כל הידע, החומרים והכלים ולרקוח מהם תוצאה שהיא יצירת אמנות. יחד עם זאת, כפי שלא חייבים להיות פיקאסו כדי ליהנות מציור, כך אפשר ליהנות מעיצוב העצים הקטנים גם אם התוצאה הסופית לא תיכנס להיכל התהילה של יצירות הבונסאי." (שגיא ברון-בונסאי שופ)

 

בארץ כמו בארץ, מצאו קיצור דרך. במשתלות נמכרים "דמויי בונסאי"- צמחים שגידולם מואץ ותוך כמה חודשים עד שנתיים מושג צמח הנראה בוגר ובעל גזע מפותח ביחס לכלי בו גדל. אין כל רע בצמחים אלו, הם נאים ומעניינים, אך חסרים את קסמו העמוק של הבונסאי האמיתי.

 

אצלנו במשתלה ניתן למצוא:

  • צמחים המיועדים לגידול בונסאי עצמי בתנאי האקלים שלנו. נמכרים כאשר עדיין אינם מעוצבים: זית, אלון, אלת המסטיק, הדס, ערער, פיקוס ועוד.
  • דמויי בונסאי בשפע אדיר, מגוון גדלים צורות וזנים.
  • צמחי בונסאי אמיתיים, צעירים יחסית, דוגמאות בודדות.

יצירת קשר

טלפון : 04-9852307
טלפון : 04-9852307

שדה חובה

יצירת קשר

טלפון : 04-9852307
טלפון : 04-9852307

שדה חובה