צמחי מים

מי מאתנו לא חולם על צלילי פכפוך מים עדינים ומרגיעים במרפסתו/גינתו או דמיין את ברכת צמחי המים הנהדרת שיקים כשיצא לפנסיה? אלמנט מים בגינה יוצר אוירה רגועה, מזמין אליו ציפורים ושפיריות, ומאפשר גידול דגים.

 

צמחי מים הם הדרך הטובה ביותר לשפר את איכות המים של כל אלמנט מים- בריכה, קערה או מזרקה.

 

במשתלה אנו מחזיקים צמחי מים וציוד נילווה (קערות אטומות, משאבות, יריעות לבריכות, דשן לצמחי מים, ועוד) המאפשרים את הגשמת החלום.

 

צמחי המים הנמכרים במשתלה נחלקים לקבוצות:

  • נימפאות (שושנות מים) וצמחים למים עמוקים - צמחים ששורשיהם ואברי האגירה שלהם  גדלים בעומק של 30  עד 100 ס"מ בתוך המים. במשתלה קיימות נימפאות  ממוצא טרופי , מאקלים ממוזג, נימפאות הפורחות ביום וכאלו הפורחות בלילה.
  • צמחים טבולים מחמצנים - צמחים הגדלים מתחת לפני המים, צורכים מזון ובכך מגבילים את התפתחותן של אצות.
  • צמחים זקופים ,צמחי מים רדודים, גדה ובוץ - צמחים שרק שורשיהם או חלקיהם התחתונים נמצאים בתוך המים. נשתלים באזורי הגדה של הבריכה, בעומק 20 – 0 ס"מ. כגון אקורוס ,קלה חבשית, שבטבט, וגומא.
  • צמחים צפים צמחים שעלוותם צפה על פני המים ושורשיהם מתפתחים לתוך המים אך הם חסרי אחיזה וצפים על פני המים. צמחים אלו הוכרזו כפולשים ומסכנים את מקורות המים ואת הטבע שלנו! בשל קרבתינו למקורות מים (נחל הנעמן) אנו נמנעים ממכירתם.

 

מים בלי יתושים ואצות! - בכדי למנוע  התרבות יתושים באלמנט המים, יש לאמץ זוג דגי גמבוזיה. הם נמכרים במחיר סמלי במשתלה.

 

בכדי למנוע אצות יש לעזור לבריכה/קערה להגיע לאיזון אקולוגי. שימוש בנימפאות, שעליהן מכסים חלק ניכר מפני המים, בשילוב צמחים מחמצנים, בולמת את התרבות האצות. המים נשארים צלולים ונקיים.

יצירת קשר

טלפון : 04-9852307
טלפון : 04-9852307

שדה חובה

יצירת קשר

טלפון : 04-9852307
טלפון : 04-9852307

שדה חובה